Superliga

13:00
Egnatia Rrogozhine egnatia-rrogozhine
fk-partizani-tirana FK Partizani Tirana
NS

First Division

Algeria Cup

Ligue 2

10:00
El Ghozlane el-ghozlane
constantine Constantine
21
FT
10:00
Ib Khemis El Khechna ib-khemis-el-khechna
el-eulma EL Eulma
30
FT
13:30
Annaba annaba
el-harrach EL Harrach
20
FT
14:30
Khroub khroub
as-ain-mlila AS Ain Mlila
20
FT
14:30
Chelghoum Laid chelghoum-laid
teleghma Teleghma
21
FT
14:30
Mostaganem mostaganem
tiaret Tiaret
NS
14:30
Kouba kouba
kolea Kolea
20
FT
14:30
ASM Oran asm-oran
hussein-dey Hussein Dey
00
FT
14:30
Mascara mascara
oued-sly Oued Sly
10
FT
14:30
Skaf Khemis Miliana skaf-khemis-miliana
js-ghir-abadla Js Ghir Abadla
41
FT

Primera Divisió

09:00
Escaldes escaldes
ordino Ordino
10
FT
11:30
FC Santa Coloma fc-santa-coloma
carroi Carroi
40
FT
14:00
Pas de La Casa pas-de-la-casa
ic-escaldes IC Escaldes
01
FT
16:30
Atletic America atletic-america
cf-esperanca-d-andorra CF Esperanca D Andorra
05
FT

Segona Divisió

Girabola

Copa de la Superliga

19:00
Sarmiento sarmiento
platense Platense
01
LIVE
21:15
Gimnasia gimnasia
banfield Banfield
NS
23:00
Central Cordoba central-cordoba
san-lorenzo San Lorenzo
NS

Primera Nacional

00:10
Dep. Moron dep-moron
colon Colon
02
FT
17:30
Tristan Suarez tristan-suarez
quilmes Quilmes
13
FT
18:00
Arsenal arsenal
san-telmo San Telmo
00
FT
18:30
Guillermo Brown guillermo-brown
chacarita-jrs Chacarita Jrs
NS
19:30
Racing de Cordoba racing-de-cordoba
ferro-carri Ferro Carri
10
LIVE
21:00
Atletico Guemes atletico-guemes
gimnasia-jujuy Gimnasia Jujuy
NS
21:50
San Martin san-martin
san-martin-de-t San Martin de T.
NS

Primera B Metropolitana

18:30
Italiano italiano
a-de-quilmes A. de Quilmes
11
LIVE
19:40
Colegiales colegiales
canuelas-fc Canuelas FC
10
HT
21:30
San Martin san-martin
dep-merlo Dep. Merlo
NS

Primera C Metropolitana

18:30
Dep. Espanol dep-espanol
def-de-cambaceres Def. de Cambaceres
NS
18:30
Victoriano Arenas victoriano-arenas
real-pilar Real Pilar
NS
18:30
Leandro N. Alem leandro-n-alem
d-paraguayo D. Paraguayo
NS
18:30
Central Ballester central-ballester
justo-jose-de-urq Justo Jose de Urq.
NS
18:30
CA Lugano ca-lugano
barracas Barracas
NS
18:30
Juv. Unida S. Miguel juv-unida-s-miguel
berazategui Berazategui
01
LIVE
18:30
Puerto Nuevo puerto-nuevo
lujan Lujan
NS
18:30
C. Cord. de Rosario c-cord-de-rosario
porvenir Porvenir
10
LIVE

Primera Division, Women

14:00
CA Independiente ca-independiente
belgrano-de-cordoba Belgrano de Cordoba
00
FT
18:00
Excursionistas excursionistas
ferro-carril-oeste Ferro Carril Oeste
03
FT
18:00
CD UAI Urquiza (W) cd-uai-urquiza-w
ca-banfield CA Banfield
20
FT

Torneo Federal

18:00
CA Germinal ca-germinal
sansinena Sansinena
31
FT
18:00
Atletico Camioneros atletico-camioneros
ciudad-de-bolivar Ciudad de Bolivar
02
FT
18:30
Pronunciamiento pronunciamiento
b-villa-ramallo B. Villa Ramallo
NS
19:00
Club Circulo Deportivo club-circulo-deportivo
olimpo Olimpo
NS
19:00
CA Linqueno ca-linqueno
sportivo-belgrano Sportivo Belgrano
00
LIVE
19:00
Crucero crucero
ca-sarmiento-de-la-banda CA Sarmiento de la Banda
10
LIVE
19:00
Gimnasia Y Esgrima gimnasia-y-esgrima
douglas-haig Douglas Haig
10
LIVE
19:30
CD Argentino Monte Maiz cd-argentino-monte-maiz
csb-atenas CSB Atenas
02
HT
19:30
CA Sol de America de Formosa ca-sol-de-america-de-formosa
central-norte Central Norte
00
HT
20:00
CA 9 de Julio Rafaela ca-9-de-julio-rafaela
sportivo-las-parejas Sportivo Las Parejas
00
LIVE
21:00
San Martin san-martin
huracan-las-heras Huracan Las Heras
NS
22:30
Juv. Antoniana juv-antoniana
g-san-martin G. San Martin
NS

Premier League

12:00
West Armenia west-armenia
shirak Shirak
NS

First League

A-League

W-League

NPL 2, Victoria

Queensland Premier League 1

09:15
Lightning lightning
eastern-suburbs Eastern Suburbs
20
FT

NPL Capital Football

NPL New South Wales

NPL Northern NSW

NPL Queensland

Women's NPL Queensland

Tipico Bundesliga

12:30
Hartberg hartberg
sturm-graz Sturm Graz
NS
15:00
Rapid Wien rapid-wien
austria-klagenfurt Austria Klagenfurt
11
FT

2. Liga

08:30
Lafnitz lafnitz
amstetten Amstetten
22
FT
08:30
Sturm Graz (A) sturm-graz-a
horn Horn
21
FT

Regionalliga West

14:00
Rankweil rankweil
altach-youth Altach Youth
12
FT

Bundesliga Women

10:45
SG USC Landhaus/Austria Wien (W) sg-usc-landhausaustria-wien-w
sk-sturm-graz-w SK Sturm Graz (W)
00
FT

Premier League

12:30
Sabayil sabayil
kapaz Kapaz
NS
15:00
Sabah sabah
qarabag-fk Qarabag FK
32
FT

Vysshaya Liga

Pershaya Liga

Jupiler League

11:30
Club Brugge club-brugge
antwerp Antwerp
30
FT
14:00
Kortrijk kortrijk
r-charleroi R. Charleroi
12
FT
16:30
Anderlecht anderlecht
union-saintgilloise Union Saint-Gilloise
21
FT
17:15
Oud-Heverlee oudheverlee
kaa-gent KAA Gent
21
FT

Proximus League

11:30
Waasland-Beveren waaslandbeveren
kfco-beerschotwilrijk KFCO Beerschot-Wilrijk
20
FT
17:15
Maasmechelen maasmechelen
oostende Oostende
23
FT

Nationale 1

13:00
Royal Knokke royal-knokke
hoogstraten Hoogstraten
01
FT
13:00
Tienen tienen
ursl-vise Ursl Visé
33
FT
13:00
Sint-Eloois-W. sintelooisw
h-leuven H. Leuven
NS
13:00
Namur namur
ksc-lokeren-temse KSC Lokeren Temse
21
FT

Division Profesional

19:00
San Antonio Bulo Bulo san-antonio-bulo-bulo
bolivar Bolivar
10
LIVE
21:30
GV Club Deportivo San Jose de Oruro gv-club-deportivo-san-jose-de-oruro
the-strongest The Strongest
NS
23:30
Nacional Potosi nacional-potosi
fc-universitario-de-vinto FC Universitario de Vinto
NS

Premier League

18:00
Zeljeznicar zeljeznicar
fk-sarajevo FK Sarajevo
00
FT

FBiH

14:30
FK Gornji Rahic fk-gornji-rahic
tomislavgrad Tomislavgrad
31
FT

RS

16:30
Bijeljina bijeljina
banja-luka Banja Luka
20
FT

Brasileiro Serie A

00:00
Fluminense fluminense
bragantino Bragantino
22
FT
00:00
Sao Paulo sao-paulo
fortaleza Fortaleza
12
FT
19:00
Vasco Gama vasco-gama
gremio Gremio
20
LIVE
19:00
Corinthians corinthians
atletico-mg Atletico MG
00
LIVE
19:00
Goianiense GO goianiense-go
flamengo Flamengo
01
LIVE
19:00
Paranaense PR paranaense-pr
cuiaba Cuiaba
30
LIVE
20:00
Cruzeiro MG cruzeiro-mg
botafogo Botafogo
21
LIVE
21:30
Vitoria vitoria
palmeiras-sp Palmeiras SP
NS

Cearense, Serie B

Gaucho, Serie A2

18:00
Veranopolis veranopolis
gremio-gloria Gremio Gloria
01
FT
18:00
Futvida futvida
monsoon-fc-rs Monsoon FC RS
NS
18:00
Pelotas pelotas
ec-internacional-santa-maria-rs EC Internacional Santa Maria RS
01
FT
18:30
Aimore aimore
lajeadense Lajeadense
01
LIVE
19:00
Passo Fundo passo-fundo
cruzeiro-de-porto-alegre Cruzeiro de Porto Alegre
21
LIVE

Paulista, Segunda Divisao U23

13:30
AA Francana aa-francana
barbarense Barbarense
00
FT

Brasileiro Women

Brasileiro Women

18:00
Sao Paulo FC SP (W) sao-paulo-fc-sp-w
botafogo-fr-rj Botafogo Fr RJ
30
FT
19:00
Ferroviaria SP (W) ferroviaria-sp-w
fluminense-fc-rj Fluminense FC RJ
01
LIVE

Campeonato Acreano

Campeonato Amazonense

21:00
Manaus manaus
amazonas-fc-am Amazonas FC AM
NS

Campeonato Paraense

20:00
Paysandu paysandu
clube-do-remo Clube Do Remo
00
LIVE

Campeonato Rondoniense

19:30
Barcelona RO barcelona-ro
uniao-cacoalense-ro Uniao Cacoalense RO
00
HT

Campeonato Sul-Matogrossense

Parva Liga

16:30
Stara Zagora stara-zagora
lokomotiv-plovdiv Lokomotiv Plovdiv
22
FT

Elite One

Canadian Premier League

23:00
Vancouver Langley FC vancouver-langley-fc
valour-fc Valour FC
NS

Primera Division

00:00
Iquique iquique
u-catolica U. Catolica
23
FT
16:30
U. de Chile u-de-chile
coquimbo-unido Coquimbo Unido
11
FT
16:30
O´Higgins ohiggins
huachipato Huachipato
00
FT
19:00
Nublense nublense
palestino Palestino
01
LIVE

Primera B

00:00
Arica arica
rangers Rangers
01
FT
21:30
SL de Quillota sl-de-quillota
la-serena La Serena
NS
21:30
San Felipe san-felipe
temuco Temuco
NS

Primera Division, Women

Segunda Division

16:30
D. Concepcion d-concepcion
arturo-fernandez-vial Arturo Fernandez Vial
32
FT
19:00
General Velasquez general-velasquez
cd-provincial-ovalle-fc CD Provincial Ovalle FC
10
LIVE
21:30
Lautaro de Bui­n lautaro-de-buin
cd-trasandino-de-los-andes CD Trasandino de Los Andes
NS

Super League

07:30
Changchun Yatai changchun-yatai
chengdu-qianbao Chengdu Qianbao
12
FT
11:00
Tianjin Teda tianjin-teda
meizhou Meizhou
00
FT
11:35
Qingdao Jonoon qingdao-jonoon
zhejiang-gt Zhejiang Gt.
20
FT
11:35
Shanghai SIPG shanghai-sipg
shandong-luneng Shandong Luneng
43
FT

Jia League

07:00
Lava Spring lava-spring
jiangxi-liansheng Jiangxi Liansheng
00
FT
07:30
Qingdao Red Lions qingdao-red-lions
guangxi-baoyun-fc Guangxi Baoyun FC
23
FT
07:30
Jinfu jinfu
shanghai-jiading Shanghai Jiading
10
FT
11:30
Chongqing Tonglianglong FC chongqing-tonglianglong-fc
guangzhou-evergrande Guangzhou Evergrande
NS

Chinese Super League, Women

07:00
Henan Jianye henan-jianye
shandong-sports-lottery Shandong Sports Lottery
00
FT
07:00
Shanghai Shengli shanghai-shengli
changchun-dazhong-zhiye-w Changchun Dazhong Zhiye (W)
00
FT

Primera A - Apertura

01:30
Pereira pereira
jaguares Jaguares
00
FT
19:00
Boyaca Chico boyaca-chico
boy-patriotas Boy. Patriotas
11
LIVE
21:10
Ind. Medellin ind-medellin
bucaramanga Bucaramanga
NS
23:20
Pasto pasto
millonarios Millonarios
NS

Primera B

21:00
Cartagena cartagena
real-soacha-cundinamarca Real Soacha Cundinamarca
NS
21:00
A. Huila a-huila
real-san-andres Real San Andres
NS
21:00
Cucuta cucuta
leones Leones
NS

Liga Femenina

00:00
America de Cali Sa (W) america-de-cali-sa-w
millonarios-fc Millonarios FC
10
FT

Ligue 1

Primera Division - Clausura

00:00
Santos santos
herediano Herediano
04
FT
02:30
Zeledon zeledon
ld-alajuelense LD Alajuelense
01
FT

Liga de Ascenso - Clausura

17:15
Adr Jicaral adr-jicaral
limon-black-star Limon Black Star
30
FT

Primera Division, Women

1. HNL

14:30
Hajduk Split hajduk-split
osijek Osijek
12
FT
17:00
Istra 1961 istra-1961
rijeka Rijeka
02
FT

2. HNL

12:00
NK Bsk Bijelo Brdo nk-bsk-bijelo-brdo
sibenik Sibenik
13
FT
14:30
Solin solin
vukovar-91 Vukovar 91
01
FT
14:30
Zmijavci zmijavci
hnk-cibalia-vinkovci HNK Cibalia Vinkovci
20
FT

First Division

14:00
Pafos pafos
apoel-nicosia-fc Apoel Nicosia FC
02
FT
16:00
Aris Limassol aris-limassol
aek-larnaca AEK Larnaca
01
FT
16:30
Anorthosis Famagusta anorthosis-famagusta
omonia-nicosia Omonia Nicosia
02
FT

Division 2

1. Liga

13:00
Fastav Zlin fastav-zlin
pardubice Pardubice
NS
13:00
Sigma Olomouc sigma-olomouc
jablonec Jablonec
NS
13:00
Banik Ostrava banik-ostrava
karvina Karvina
NS
16:00
FC Viktoria Plzen fc-viktoria-plzen
sk-slavia-prague SK Slavia Prague
10
FT

FNL

08:15
Zizkov zizkov
sk-hanacka-slavia-kromeriz SK Hanacka Slavia Kromeriz
32
FT
14:30
Varnsdorf varnsdorf
zbrojovka-brno Zbrojovka Brno
41
FT

Divize B

08:15
Meteor meteor
chomutov Chomutov
32
FT
12:00
Admira PR B admira-pr-b
hrebec Hrebec
11
FT
14:30
FK Seko Louny fk-seko-louny
sk-slany SK Slany
10
FT

Divize C

Divize D

08:15
Velke Mezirici velke-mezirici
z-n-sazavou Z. N. Sazavou
24
FT
13:30
Sokol Lanzhot sokol-lanzhot
fc-zbrojovka-brno-b FC Zbrojovka Brno B
01
FT
13:30
SK Lisen B sk-lisen-b
stara-rise Stara Rise
60
FT
13:30
Dalnice Sperice dalnice-sperice
afc-humpolec AFC Humpolec
22
FT

Divize E

08:15
FC Tvd Slavicin fc-tvd-slavicin
fk-novy-jicin FK Novy Jicin
10
FT

Divize F

13:30
Polanka polanka
valasske Valasske
12
FT

CFL

08:15
Ad. Praha ad-praha
tj-prestice TJ Prestice
02
FT
08:15
Slavia Praha B slavia-praha-b
1-fc-karlovy-vary 1. FC Karlovy Vary
11
FT
08:15
FK Pardubice B fk-pardubice-b
brozany Brozany
03
FT
12:30
Sokol Hostoun sokol-hostoun
fc-viktoria-plzen-b FC Viktoria Plzen B
03
FT
14:30
Mas Taborsko II mas-taborsko-ii
motorlet-praha Motorlet Praha
11
FT
14:30
Zapy zapy
fk-teplice-b FK Teplice B
51
FT

MSFL

08:15
Banik Ostrava B banik-ostrava-b
hlucin Hlucin
30
FT
13:00
Znojmo znojmo
brno-bohunice Brno Bohunice
40
FT

Superliga

12:00
Vejle vejle
randers Randers
12
FT
12:00
Lyngby lyngby
hvidovre Hvidovre
11
FT
14:00
Aarhus aarhus
broendby Broendby
22
FT
16:00
Midtjylland midtjylland
fc-copenhagen FC Copenhagen
22
FT

1st Division

12:00
Fredericia fredericia
sonderjyske Sonderjyske
02
FT

2nd Division

12:00
Gladsaxe gladsaxe
esbjerg Esbjerg
21
FT

3rd Division

11:00
Avarta avarta
ishoej-if Ishoej IF
12
FT
11:00
Holbaek holbaek
vejlby-skovbakken-aarhus Vejlby Skovbakken Aarhus
11
FT
11:00
Holstebro holstebro
lyseng Lyseng
23
FT

Elitedivisionen Women

Liga Pro - First stage

18:00
Universidad Catolica universidad-catolica
ind-del-valle Ind. Del Valle
22
FT
20:30
El Nacional el-nacional
imbabura Imbabura
LIVE
23:00
Libertad Loja libertad-loja
barcelona Barcelona
NS

Premier League

14:00
Ceramica Cleopatra ceramica-cleopatra
al-masry Al Masry
11
FT
17:00
Ismaily ismaily
coca-cola Coca Cola
11
FT

Primera Division - Clausura

00:00
Aguila aguila
firpo Firpo
42
FT
00:30
Santa Tecla santa-tecla
alianza-slv Alianza (Slv)
11
FT
01:30
FAS fas
dragon Dragon
02
FT
21:00
Once Municipal once-municipal
jocoro-fc Jocoro FC
NS

Segunda Division

Premier League

13:00
Liverpool FC liverpool-fc
crystal-palace Crystal Palace
01
FT
13:00
West Ham United west-ham-united
fulham Fulham
02
FT
15:30
Arsenal FC arsenal-fc
aston-villa Aston Villa
02
FT

The FA Women's Super League 22/23

17:45
Arsenal LFC (W) arsenal-lfc-w
bristol-city-women-w Bristol City Women (W)
50
FT

Championship, Women

13:00
Blackburn Rovers LFC (W) blackburn-rovers-lfc-w
reading-lfc-w Reading LFC (W)
00
FT
13:00
Watford LFC (W) watford-lfc-w
charlton-athletic-w Charlton Athletic (W)
02
FT
13:00
Crystal Palace (W) crystal-palace-w
birmingham-city-lfc-w Birmingham City LFC (W)
NS

Professional Development League

Women's FA Cup

13:35
Manchester United (W) manchester-united-w
chelsea-lfc-w Chelsea LFC (W)
21
FT

Meistriliiga

11:30
Parnu JK Vaprus parnu-jk-vaprus
fc-flora FC Flora
13
FT
14:00
Nomme Kalju FC nomme-kalju-fc
paide Paide
21
FT

Esiliiga

09:30
Viimsi viimsi
elva Elva
11
FT
09:30
JK Tabasalu jk-tabasalu
jk-tallinna-kalev-u21 JK Tallinna Kalev U21
33
FT

Esiliiga B

Meistriliiga Women

Premier League

13:00
Hadiya Hosahina hadiya-hosahina
sidama-bunna Sidama Bunna
12
FT
16:00
Ethiopia Bunna ethiopia-bunna
adama-city Adama City
01
FT

Premier League

14:00
Vikingur Gota vikingur-gota
skala Skala
21
FT
14:00
HB Torshavn hb-torshavn
ki-klaksvik KI Klaksvik
10
FT
16:00
Eb/Streymur ebstreymur
if-fuglafjordur IF Fuglafjordur
50
FT
18:00
NSI Runavik nsi-runavik
b36-torshavn B36 Torshavn
10
FT

1st deild

Naisten Liiga

Ligue 1

11:00
Le Havre le-havre
nantes Nantes
01
FT
13:00
Clermont clermont
montpellier Montpellier
NS
18:45
Olympique Lyonnais olympique-lyonnais
brest Brest
33
LIVE

Division 1 Women

12:30
Girondins Bordeaux (W) girondins-bordeaux-w
fc-fleury-w FC Fleury (W)
NS
19:00
AS Saint Etienne (W) as-saint-etienne-w
olympique-lyon-w Olympique Lyon (W)
15
LIVE

Championnat National U19

09:00
Vertou Ussa vertou-ussa
fc-trelissac-u19 FC Trelissac U19
34
FT
09:00
Stade Lavallois Mayenne FC U19 stade-lavallois-mayenne-fc-u19
merignac-sa Merignac Sa
00
FT
13:00
Montfermeil FC montfermeil-fc
fc-montrouge-92-u19 FC Montrouge 92 U19
10
FT
13:00
FC Chambly Oise fc-chambly-oise
us-quevillyrouen-metropole-u19 US Quevilly-Rouen Metropole U19
NS
13:00
Avranches avranches
ea-guingamp-u19 EA Guingamp U19
01
FT
13:00
Caen SM U19 caen-sm-u19
rc-lens-u19 RC Lens U19
NS
13:00
FC Metz U19 fc-metz-u19
auxerre-aj-u19 Auxerre AJ U19
NS
13:00
Marignane Gignac FC U19 marignane-gignac-fc-u19
ol-marseille-u19 Ol. Marseille U19
NS
13:00
Toulose FC U19 toulose-fc-u19
sc-air-bel-u19 SC Air Bel U19
NS
13:00
Montpellier HSC U19 montpellier-hsc-u19
as-beziers-u19 AS Beziers U19
50
FT
13:00
Dijon FCO U19 dijon-fco-u19
clermont-foot Clermont Foot
13
FT
13:00
F. Bourg En Bresse Peronnas 01 U19 f-bourg-en-bresse-peronnas-01-u19
fc-93-bobigny-bg-u19 FC 93 Bobigny BG U19
40
FT

Crystalbet Erovnuli Liga

Bundesliga

13:30
Darmstadt darmstadt
freiburg Freiburg
01
FT
15:30
Bayer 04 Leverkusen bayer-04-leverkusen
bremen Bremen
50
FT

2. Bundesliga

11:30
Magdeburg magdeburg
hamburg Hamburg
22
FT
11:30
Braunschweig braunschweig
hannover Hannover
00
FT
11:30
St. Pauli st-pauli
elversberg Elversberg
34
FT

3. Liga

11:30
Regensburg regensburg
1860-munich 1860 Munich
11
FT
14:30
Bielefeld bielefeld
essen Essen
11
FT
17:30
Freiburg II freiburg-ii
dresden Dresden
11
FT

Regionalliga Nordost

11:00
Rostock II rostock-ii
babelsberg Babelsberg
21
FT
11:00
Chemie Leipzig chemie-leipzig
jena Jena
22
FT

Regionalliga North

11:00
Hamburg II hamburg-ii
fc-phonix-lubeck FC Phonix Lubeck
11
FT
12:00
Teutonia 1905 teutonia-1905
st-pauli-ii St. Pauli II
33
FT

Regionalliga Sudwest

12:00
Mainz II mainz-ii
stuttgart-ii Stuttgart II
NS

Oberliga Bayern Süd

13:00
Turkspor Augsburg turkspor-augsburg
sv-kirchanschoring SV Kirchanschoring
01
FT

Oberliga Bremen

11:00
SV Hemelingen sv-hemelingen
u-60-bremen U. 60 Bremen
12
FT
11:00
Vahr Blockdiek vahr-blockdiek
bremen-ii Bremen II
09
FT

Oberliga Hamburg

12:00
Rugenbergen 1925 rugenbergen-1925
altonaer-1893 Altonaer 1893
03
FT

Oberliga Hessen

13:00
SV Rot-Weiss Walldorf sv-rotweiss-walldorf
baunatal Baunatal
NS

Oberliga Mittelrhein

13:00
Freialdenhoven freialdenhoven
spvg-frechen-20 SPVG Frechen 20
NS
13:15
FV Bonn-Endenich 1908 fv-bonnendenich-1908
hurth Hurth
11
FT
13:30
TUS BW Konigsdorf tus-bw-konigsdorf
fortuna-koln-ii Fortuna Koln II
21
FT

Oberliga Niederrhein

13:00
Homberg homberg
meerbusch Meerbusch
40
FT
13:30
FC Buderich 02 fc-buderich-02
djk-adler-union-frintrop DJK Adler Union Frintrop
11
FT

Oberliga Niedersachsen

13:00
Egestorf/Langreder egestorflangreder
heesling Heesling
02
FT

Oberliga NOFV- Sud

12:00
SC Freital sc-freital
vfb-1921-krieschow VFB 1921 Krieschow
31
FT

Oberliga NOFV-Nord

12:00
SC Staaken sc-staaken
tus-makkabi-berlin TUS Makkabi Berlin
20
FT
12:00
Zehlendorf zehlendorf
eintracht-mahlsdorf Eintracht Mahlsdorf
41
FT

Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar

13:00
Gonsenheim gonsenheim
worms Worms
NS

Oberliga Schleswig-Holstein

12:00
Neumunster neumunster
dornbreite Dornbreite
NS

Oberliga Westfalen

13:00
FC Brunninghausen 1927 fc-brunninghausen-1927
ennepetal Ennepetal
NS
13:00
Wattenscheid wattenscheid
sv-schermbeck-1912 SV Schermbeck 1912
NS
13:00
09 Dortmund 09-dortmund
sv-westfalia-rhynern SV Westfalia Rhynern
NS

Junioren Bundesliga North

Junioren Bundesliga South

09:00
SV Sandhausen U19 sv-sandhausen-u19
tsv-1860-munich-u19 TSV 1860 Munich U19
23
FT

Junioren Bundesliga West

09:00
Bayer 04 Leverkusen U19 bayer-04-leverkusen-u19
tsv-alemannia-aachen-u19 TSV Alemannia Aachen U19
03
FT
09:00
Arminia Bielefeld U19 arminia-bielefeld-u19
msv-duisburg-u19 MSV Duisburg U19
15
FT

Bundesliga Women

12:00
1. FC Nuremberg (W) 1-fc-nuremberg-w
sgs-essenschonebeck-1968-w SGS Essen-Schonebeck 19/68 (W)
04
FT
16:30
MSV 02 Duisburg (W) msv-02-duisburg-w
fc-bayern-munich-w FC Bayern Munich (W)
15
FT

2. Bundesliga Women

09:00
FC Ingolstadt 04 (W) fc-ingolstadt-04-w
fc-bayern-munich-ii-w FC Bayern Munich II (W)
10
FT
09:00
SV Meppen (W) sv-meppen-w
sc-sand-w SC Sand (W)
30
FT
09:00
FF Usv Jena (W) ff-usv-jena-w
hamburger-sv-w Hamburger SV (W)
31
FT
09:00
VfL Wolfsburg II (W) vfl-wolfsburg-ii-w
tsg-1899-hoffenheim-ii-w TSG 1899 Hoffenheim II (W)
32
FT
12:00
SG 99 Andernach (W) sg-99-andernach-w
1-ffc-frankfurt-ii-w 1. FFC Frankfurt II (W)
20
FT

Premier League

15:00
Medeama medeama
legon-cities Legon Cities
10
FT
15:00
Bechem bechem
real-tamale Real Tamale
32
FT
15:00
Dreams dreams
asante Asante
20
FT

National League - Relegation Group

14:30
St Josephs st-josephs
mons-calpe-sc Mons Calpe SC
12
FT
17:30
Lynx lynx
manchester-62 Manchester 62
13
FT

Super League

14:00
Panathinaikos panathinaikos
lamia Lamia
31
FT
17:30
AEK Athens aek-athens
aris-thessaloniki Aris Thessaloniki
20
FT

Super League 2

13:00
Kalamata kalamata
kallithea Kallithea
01
FT
13:00
Ionikos Nikea ionikos-nikea
ilioupoli Ilioupoli
22
FT
13:00
PAOK Thessaloniki B paok-thessaloniki-b
anagennisi-karditsas Anagennisi Karditsas
20
FT
13:00
Eolikos eolikos
kozani Kozani
00
FT

U19 Super League

Super League, Women

Liga Nacional - Clausura

00:00
Antigua antigua
xelaju-mc Xelaju MC
10
FT
02:00
Zacapa zacapa
coatepeque Coatepeque
20
FT
20:00
Deportivo Achuapa deportivo-achuapa
malacateco Malacateco
00
LIVE
22:00
Dep. Guastatoya dep-guastatoya
comunicaciones Comunicaciones
NS

Liga Nacional - Clausura

01:15
Real Espana real-espana
victoria Victoria
01
FT
21:00
Olancho FC olancho-fc
olimpia Olimpia
NS
23:15
Motagua motagua
lobos-upnfm Lobos UPNFM
NS

Premier League

07:00
Sham Shui sham-shui
wofoo-tai-po Wofoo Tai Po
01
FT

OTP Bank Liga

12:00
MTK Budapest mtk-budapest
diosgyori Diosgyori
11
FT
14:30
Zalaegerszeg zalaegerszeg
ferencvarosi-tc Ferencvarosi TC
23
FT
16:45
Mezokovesdi mezokovesdi
puskas-akademia Puskas Akademia
04
FT

Merkantil Bank Liga

15:00
Kazincbarcikai kazincbarcikai
nyiregyhaza Nyiregyhaza
01
FT
15:00
Ajka ajka
csakvar Csakvar
01
FT
15:00
Gyirmot gyirmot
bvsczuglo Bvsc-Zuglo
21
FT
16:00
Budafoki Mte budafoki-mte
gyor Gyor
21
FT
16:00
Szeged-Grosics szegedgrosics
szombathelyi-haladas Szombathelyi Haladas
21
FT
16:00
Mosonmagyarovar mosonmagyarovar
budapest-honved Budapest Honved
02
FT
16:00
Pecs pecs
tiszakecske Tiszakecske
10
FT
16:00
Soroksar soroksar
siofok Siofok
20
FT

NB I Women

14:30
Astra Hungary (W) astra-hungary-w
soroksar-sc-budapest Soroksar SC Budapest
02
FT

Urvalsdeild

17:00
Kopavogs kopavogs
ia-akranes IA Akranes
04
FT
19:15
Fylkir R fylkir-r
valur-reykjavik Valur Reykjavik
00
LIVE

Icelandic Cup

14:00
Augnablik augnablik
kormakurhvot Kormakur/Hvot
52
FT
18:30
KFK kfk
vidir Vidir
NS

ISL

14:00
FC Goa fc-goa
chennaiyin-fc Chennaiyin FC
41
FT

I-League 2

Division 1

13:15
Caspian Babol caspian-babol
shahin-bandar-ameri Shahin Bandar Ameri
20
FT
14:30
Naft Masjed naft-masjed
mes-shahr-babak Mes Shahr Babak
20
FT

Ligat ha'Al

16:00
Katamon Jerusalem katamon-jerusalem
maccabi-petah-tikva Maccabi Petah Tikva
20
FT
16:45
Hapoel Haifa hapoel-haifa
maccabi-bney-reine Maccabi Bney Reine
20
FT
17:00
Ashdod ashdod
maccabi-netanya Maccabi Netanya
00
FT

Liga Alef

Serie A

10:30
SSC Napoli ssc-napoli
frosinone Frosinone
22
FT
13:00
Sassuolo sassuolo
milan Milan
33
FT
16:00
Udinese udinese
roma Roma
11
FT
18:45
Inter Milano inter-milano
cagliari Cagliari
22
LIVE

Serie B

14:15
Venezia venezia
brescia Brescia
20
FT

Serie C - Group A

12:00
AS Giana Erminio as-giana-erminio
us-triestina-calcio-1918 US Triestina Calcio 1918
01
FT
16:30
Mantova 1911 mantova-1911
lr-vicenza-virtus LR Vicenza Virtus
12
FT

Serie C - Group B

12:00
Asd Pineto Calcio asd-pineto-calcio
juventus-u23 Juventus U23
12
FT
12:00
Fermana FC fermana-fc
as-lucchese-libertas-1905 AS Lucchese Libertas 1905
21
FT
12:00
Olbia Calcio 1905 olbia-calcio-1905
pescara Pescara
NS
14:15
Ancona ancona
usd-sestri-levante-1919 Usd Sestri Levante 1919
31
FT
14:15
Entella entella
spal Spal
12
FT
16:30
AS Gubbio 1910 as-gubbio-1910
pontedera Pontedera
00
FT
16:30
Carrarese Calcio 1908 carrarese-calcio-1908
rimini-fc-1912 Rimini FC 1912
30
FT
18:45
Pesaro pesaro
perugia Perugia
10
LIVE

Serie C - Group C

16:30
Casertana FC casertana-fc
picerno Picerno
21
FT
16:30
US Latina Calcio 1932 us-latina-calcio-1932
asd-turris-calcio Asd Turris Calcio
12
FT
18:45
Calcio Catania calcio-catania
acr-messina Acr Messina
10
LIVE
18:45
Usd Audace Cerignola usd-audace-cerignola
virtus-francavilla-calcio Virtus Francavilla Calcio
30
LIVE

Serie D - Group A

13:00
Rg Ticino rg-ticino
derthona Derthona
20
FT
13:00
Asti Calcio asti-calcio
ac-gozzano AC Gozzano
00
FT
13:00
Scd Ligorna 1922 scd-ligorna-1922
sanremese Sanremese
03
FT
13:00
Asd Alcione Milano asd-alcione-milano
bra Bra
NS
13:00
Citta Di Varese citta-di-varese
pinerolo Pinerolo
11
FT

Serie D - Group B

13:00
Calcio Caldiero Terme calcio-caldiero-terme
usd-castellanzese-1921 Usd Castellanzese 1921
21
FT

Serie D - Group C

13:00
Usd Adriese 1906 usd-adriese-1906
mestre Mestre
50
FT

Serie D - Group D

13:00
AC Prato 1908 ac-prato-1908
asd-cavenago-fanfulla Asd Cavenago Fanfulla
11
FT
13:00
Progresso Zola Predosa progresso-zola-predosa
ravenna-fc-1913 Ravenna FC 1913
04
FT
13:00
Borgo San Donnino borgo-san-donnino
asd-sant-angelo Asd Sant Angelo
11
FT
13:00
Forli FC forli-fc
victor-san-marino Victor San Marino
NS

Serie D - Group E

13:00
Orvietana Calcio orvietana-calcio
pianese Pianese
NS
13:00
Grosseto grosseto
real-forte-querceta Real Forte Querceta
30
FT

Serie D - Group F

13:00
San Nicolo Notaresco san-nicolo-notaresco
chieti Chieti
00
FT
13:00
United Riccione united-riccione
matese Matese
20
FT
13:00
Sambenedettese sambenedettese
citta-di-campobasso Citta Di Campobasso
01
FT
13:00
Vastogirardi vastogirardi
laquila L’Aquila
01
FT
13:00
AJ Fano 1906 aj-fano-1906
roma-city-fc Roma City FC
10
FT

Serie D - Group G

13:00
Latte latte
as-ostia-mare-lido-calcio AS Ostia Mare Lido Calcio
11
FT

Serie D - Group H

13:00
Citta Di Gallipoli citta-di-gallipoli
gravina Gravina
NS
13:00
US Citta Di Fasano us-citta-di-fasano
us-angri-1927 US Angri 1927
NS
14:30
Barletta barletta
casarano Casarano
00
FT

Serie D - Group I

Primavera 1

08:45
Lazio Roma U19 lazio-roma-u19
us-lecce-u19 US Lecce U19
21
FT
11:00
ACF Fiorentina U19 acf-fiorentina-u19
torino-fc-u19 Torino FC U19
51
FT
13:00
Sampdoria Genoa U19 sampdoria-genoa-u19
bologna-fc-1909-u19 Bologna FC 1909 U19
12
FT

Serie A - Women

13:00
AC Milan (W) ac-milan-w
napoli Napoli
32
FT

J1 League

J2 League

WE League, Women

07:00
INAC Kobe Leonessa (W) inac-kobe-leonessa-w
nippon-tv-beleza-w Nippon TV Beleza (W)
00
FT

J3 League

Nadeshiko League Women

Kazakhstan Cup

11:00
Aktobe aktobe
zhetysu Zhetysu
10
FT
11:00
Elimai FC elimai-fc
sh-karagandy Sh. Karagandy
21
FT

Premier League

12:00
Posta Ranger posta-ranger
leopards Leopards
NS

Super Cup

13:00
KF Dukagjini kf-dukagjini
kf-llapi KF Llapi
11
FT
13:00
KF Fushe Kosova kf-fushe-kosova
malisheva Malisheva
13
FT

Kosovar Cup

Optibet Virsliga

13:00
Valmiera valmiera
liepaja Liepaja
01
FT

1.Liga

10:00
Marupes SC marupes-sc
alberts Alberts
01
FT
12:00
Ogre United ogre-united
skanstes-sk Skanstes SK
11
FT
14:00
Olaine olaine
fk-rfs-ii FK Rfs II
NS

Premier League

A Lyga

10:00
Dziugas dziugas
futbolo-akademija-siauliai Futbolo Akademija Siauliai
21
FT
12:00
Panevezys panevezys
zalgiris-vilnius Zalgiris Vilnius
12
FT
15:25
Dainava Alytus dainava-alytus
fk-kauno-zalgiris FK Kauno Zalgiris
10
FT
15:25
FK Kauno Zalgiris fk-kauno-zalgiris
dainava-alytus Dainava Alytus
10
FT

II Lyga

11:30
Viltis Vilnius viltis-vilnius
fk-suduva-marijampole-b FK Suduva Marijampole B
23
FT

National Division

14:00
AS La Jeunesse D Esch/Alzette as-la-jeunesse-d-eschalzette
fc-una-strassen FC Una Strassen
NS
14:00
Marisca Mersch marisca-mersch
f91-dudelange F91 Dudelange
34
FT
14:00
Schifflingen 95 schifflingen-95
fc-differdange-03 FC Differdange 03
NS
14:00
Hesperange hesperange
mondorflesbains Mondorf-Les-Bains
12
FT
14:00
FC Victoria Rosport fc-victoria-rosport
mondercange Mondercange
21
FT
14:00
Niederkorn niederkorn
union-luxembour Union Luxembour
NS

Promotion d’Honneur

Premier League

11:00
Balzan balzan
sliema Sliema
11
FT
11:00
Birkirkara birkirkara
gudja-utd Gudja Utd
20
FT
13:15
Hibernians hibernians
valletta-fc Valletta FC
22
FT
13:15
Naxxar Lions naxxar-lions
sirens Sirens
12
FT

Division 1

12:00
Marsa marsa
pieta-h Pieta H
30
FT
14:30
Zebbug zebbug
luqa-sa Luqa Sa
40
FT

Liga MX - Clausura

01:05
America america
deportivo-toluca Deportivo Toluca
51
FT

Liga Premier Serie A

00:00
Lobos Ulmx lobos-ulmx
pioneros-de-cancun Pioneros de Cancun
50
FT
01:00
Racing FC Porto Palmeiras racing-fc-porto-palmeiras
petroleros-de-salamanca-fc Petroleros de Salamanca FC
21
FT
02:00
Tampico Madero tampico-madero
inter-playa-del-carmen Inter Playa Del Carmen
20
FT
18:00
Halcones De Zapopan FC halcones-de-zapopan-fc
reboceros-de-la-piedad Reboceros de La Piedad
00
FT
18:00
Montaneses FC montaneses-fc
sporting-canamy Sporting Canamy
31
FT

Liga Premier Serie B

17:00
Caja Oblatos Cfd caja-oblatos-cfd
santiago-fc Santiago FC
22
FT

U23 Liga MX, Apertura

15:00
Atlas FC U23 atlas-fc-u23
atletico-san-luis-u23 Atletico San Luis U23
00
FT

Liga MX Women - Clausura

23:00
Atletico San Luis (W) atletico-san-luis-w
fc-juarez-w FC Juarez (W)
NS
23:00
Club Leon (W) club-leon-w
cruz-azul-w Cruz Azul (W)
21
FT

Divizia Nationala

15:00
Zimbru C zimbru-c
petrocub Petrocub
11
FT

Prva Crnogorska Liga

12:00
FK Arsenal fk-arsenal
fk-sutjeska FK Sutjeska
NS

Druga Liga

14:00
Berane berane
ofk-grbalj OFK Grbalj
02
FT

Botola Pro

16:00
Olympique de Safi olympique-de-safi
berkane Berkane
12
FT
18:00
Moghreb Tetouan moghreb-tetouan
ittihad-tanger Ittihad Tanger
11
FT
20:00
Chabab Mohammedia chabab-mohammedia
raja-casablanca Raja Casablanca
01
LIVE

Botola 2

15:00
Racing Casablanca racing-casablanca
olympique-khouribga Olympique Khouribga
10
FT
15:00
St. Marocain st-marocain
waf-widad Waf Widad
11
FT

Eredivisie

10:15
Heracles heracles
heerenveen Heerenveen
02
FT
12:30
Utrecht utrecht
ga-eagles GA Eagles
NS
12:30
Fortuna fortuna
feyenoord Feyenoord
NS
14:45
Ajax Amsterdam ajax-amsterdam
twente Twente
21
FT
18:00
NEC Nijmegen nec-nijmegen
pec-zwolle PEC Zwolle
22
FT

Eerste Divisie

14:45
Venlo venlo
groningen Groningen
01
FT

Eredivisie Women

10:15
ADO Den Haag (W) ado-den-haag-w
sc-heerenveen-w SC Heerenveen (W)
01
FT

Football Championship

01:00
Coastal Spirit FC coastal-spirit-fc
cashmere-technical Cashmere Technical
44
FT
02:00
Napier City Rovers AFC napier-city-roversafc
stop-out-sc Stop Out SC
30
FT

Liga Primera

22:00
Unan Managua unan-managua
ocotal Ocotal
NS

NPFL

14:30
Enyimba enyimba
heartland Heartland
NS

1. MFL

13:00
Rabotnicki Skopje rabotnicki-skopje
fk-vardar-skopje FK Vardar Skopje
20
FT
13:00
Struga Trim Lum struga-trim-lum
fk-bregalnica-stip FK Bregalnica Stip
22
FT

Eliteserien

12:30
Viking viking
brann Brann
NS
15:00
Molde molde
kristiansund-bk Kristiansund BK
20
FT
15:00
Odd odd
sandefjord Sandefjord
22
FT
15:00
Rosenborg BK rosenborg-bk
hamkam Ham-Kam
10
FT
15:00
Tromsoe tromsoe
haugesund Haugesund
01
FT
17:15
Lillestrom lillestrom
bodoglimt Bodo/Glimt
05
FT

OBOS-ligaen

15:00
Valerenga valerenga
stabaek Stabaek
13
FT

Division 2 - Group 1

12:00
Arendal arendal
flekkeroy Flekkeroy
21
FT
12:30
Kvik Halden kvik-halden
sotra-sportsklubb Sotra Sportsklubb
00
FT
14:00
Notodden notodden
eik Eik
00
FT

Division 2 - Group 2

12:00
Follo follo
alta Alta
40
FT
12:00
Kjelsaas kjelsaas
gjoviklyn Gjovik-Lyn
31
FT

1st Division, Women

Division 3 - Group 1

Division 3 - Group 3

13:00
Aaskollen aaskollen
sarpsborg-08-2 Sarpsborg 08 2
NS

Division 3 - Group 4

10:00
Lillestrom 2 lillestrom-2
byaesen Byaesen
25
FT

Division 3 - Group 5

13:45
Spjelkavik spjelkavik
lok-oslo Lok Oslo
00
FT
15:00
Gjelleraasen IF gjelleraasen-if
traeff Traeff
12
FT

Division 3 - Group 6

11:00
Innstrandens IL innstrandens-il
mjoelner Mjoelner
30
FT
12:00
Fredrikstad 2 fredrikstad-2
sprintjeloy Sprint/Jeloy
01
FT

LPF - Apertura

01:30
San Miguelito san-miguelito
tauro Tauro
21
FT
23:15
Universitario universitario
herrera Herrera
NS

Primera Division - Apertura

00:30
Club General Caballero Jlm club-general-caballero-jlm
nac-asuncion Nac. Asuncion
12
FT
21:30
Sportivo Luqueno sportivo-luqueno
libertad Libertad
NS

Division Intermedia

Liga 1

01:00
Sport Boys sport-boys
universitario-dep Universitario Dep.
12
FT
18:00
Cesar Vallejo cesar-vallejo
comerciantes-u Comerciantes U.
31
FT
22:00
Cusco cusco
asociacion-deportiva-tarma Asociacion Deportiva Tarma
NS

Liga 2

15:30
Ayacucho FC ayacucho-fc
usmp USMP
01
FT
16:00
Ucv Moquegua ucv-moquegua
dep-municipal Dep. Municipal
20
FT

Liga Femenina

PFL

07:00
Manila Digger FC manila-digger-fc
maharlika-manila-fc Maharlika Manila FC
21
FT
08:00
Davao Aguilas davao-aguilas
mendiola-fc Mendiola FC
10
FT

Ekstraklasa

10:30
LKS Lodz lks-lodz
radomiak-radom Radomiak Radom
32
FT
13:00
Jagiellonia jagiellonia
cracovia Cracovia
NS
15:30
Gornik Zabrze gornik-zabrze
slask-wroclaw Slask Wroclaw
20
FT

Division 1

10:40
KS Lechia ks-lechia
nieciecza Nieciecza
31
FT
13:00
Znicz Pruszkow znicz-pruszkow
tychy Tychy
NS
16:00
TS Podbeskidzie ts-podbeskidzie
polonia-warszawa Polonia Warszawa
12
FT

CLJ

10:00
Sandecja NS sandecja-ns
widzew-lodz-u19 Widzew Lodz U19
31
FT
12:15
Rakow Czestochowa U19 rakow-czestochowa-u19
pogon Pogon
NS

Division 2

10:00
Wisla Pulawy wisla-pulawy
kotwica-kolobrzeg Kotwica Kolobrzeg
13
FT
14:00
Zaglebie II Lubin zaglebie-ii-lubin
radunia-stezyca Radunia Stezyca
20
FT
15:00
GKS Jastrzebie gks-jastrzebie
czestochowa Czestochowa
20
FT

Ekstraliga Women

10:00
Pogon Tczew pogon-tczew
azs-wroclaw-w AZS Wroclaw (W)
21
FT
10:00
Pogon Szczecin pogon-szczecin
czarni-sosnowiec-w Czarni Sosnowiec (W)
03
FT
11:00
Rekord Bielsko-Biala rekord-bielskobiala
aplg-gdansk Aplg Gdansk
NS

III Liga - Group I

III Liga - Group II

Primeira Liga

14:30
CF Estrela cf-estrela
rio-ave Rio Ave
22
FT
17:00
Portimonense portimonense
casa-pia Casa Pia
22
FT
17:00
Arouca arouca
boavista Boavista
21
FT
19:30
Sl Benfica sl-benfica
moreirense Moreirense
20
HT

Segunda Liga

10:00
Ferreira ferreira
nacional Nacional
11
FT
13:00
Mafra mafra
feirense Feirense
00
FT
14:30
Porto B porto-b
oliveirense Oliveirense
01
FT
14:30
Leixoes leixoes
torreense Torreense
11
FT
19:30
Maritimo Madeira maritimo-madeira
santa-clara Santa Clara
00
HT

U19 Championship

10:00
Vitoria Guimaraes U19 vitoria-guimaraes-u19
fc-porto-u19 FC Porto U19
44
FT

Liga Portugal 3

14:00
Trofense trofense
canelas-2010 Canelas 2010
41
FT
14:00
SC Vianense sc-vianense
ad-fafe AD Fafe
02
FT
14:00
AD Sanjoanense ad-sanjoanense
anadia Anadia
00
FT
16:00
Lusitania Lourosa lusitania-lourosa
covilha Covilha
22
FT

Liga BPI Women

10:00
FC Famalicao fc-famalicao
vilaverdense-fc-w Vilaverdense FC (W)
21
FT
14:00
SC Braga (W) sc-braga-w
cs-maritimo-madeira-w CS Maritimo Madeira (W)
30
FT

K League 1

07:30
Incheon Utd incheon-utd
daegu Daegu
11
FT

K League 2

07:30
Suwon suwon
gimpo Gimpo
21
FT
07:30
Chungnam Asan FC chungnam-asan-fc
cheonan-city Cheonan City
22
FT

National League

Liga 1

10:30
Botosani botosani
u-craiova U Craiova
41
FT
15:15
Dinamo Bucharest dinamo-bucharest
politehnica-iasi Politehnica Iasi
10
FT
18:00
FC CFR 1907 Cluj fc-cfr-1907-cluj
fcsb FCSB
01
FT

Liga 2

08:00
Unirea Slobozia unirea-slobozia
gloria-buzau Gloria Buzau
11
FT

Premier League

Football National League

2. Liga, Division A

PFL - Center

PFL - South